برجستهقطعات افتر مارکتلوازم جانبی خودرولوازم یدکی خودرو
موضوعات داغ

معرفی برترین برندهای افترمارکت – Best Aftermarket Companies

معرفی برندهای معتبر افترمارکت در حوزه خودروهای وارداتی و داخلی

معرفی برترین برندهای افترمارکت خارجی و ایرانی

در این قسمت به معرفی برندهای معتبر افتر مارکت در حوزه خودروهای وارداتی و داخلی میپردازیم .

برندهای افتر مارکت کُره ای

برند موبیس – Hyundai Mobis

هیوندای موبیس ( هیوندای موبیز ) ، (به انگلیسیHyundai Mobis شرکت خودروسازی کره‌ای است ، که در زمینه تولید و عرضه انواع خدمات، قطعات و تجهیزات خودرو، برای دو کمپانی هیوندای موتور و کیا موتورز فعالیت می‌نماید.

hyundai mobis  افترمارکت معرفی برترین برندهای افترمارکت – Best Aftermarket Companies hyundai mobis car

شرکت هیوندای موبیس در سال ۱۹۷۷ تأسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر سئول ، کره جنوبی قرار دارد و سهام آن در بازار بورس کره معامله می‌شود.

قطعات ساخته شده توسط هیوندای موبیس بعد از قطعات جنیون و اصلی رتبه دوم را در کیفیت تولید دارند و در برخی موارد با قطعات اصلی برابری میکنند . اکثر قطعات موبیس برای مارکت خود کشور کره جنوبی ساخته میشوند .

کمپانی MOBIS در کنار خودروسازی های هیوندای ( Hyundai ) و کیاموتورز ( Kia Motors ) کره جنوبی، تأمین و عرضه کننده کلیه قطعات مورد نیاز این دو خودروساز برای استفاده در خطوط تولید و خدمات پس از فروش می باشد. همچنین در سالیان اخیر، کمپانی موبیز به ارائه خدمات مهندسی به سایر خودروسازان بین المللی از جمله کرایسلر ، جی ام ، بی ام دبلیو و… پرداخته است .

برند دوم کمپانی موبیس ( موبیز ) – بسفیتس – MOBIS – BESFITS

BESF1TS بسفیتس افترمارکت معرفی برترین برندهای افترمارکت – Best Aftermarket Companies BESF1TS Logo

بسفیتس ( BESF1TS ) بعنوان برند دوم کمپانی موبیز ( MOBIS ) با تمرکز بر لوازم مصرفی ( Fast Moving ) سعی در جلب رضایت مصرف کنندگان خودروها، بویژه خودروهای هیوندای و کیا نموده است.

بسفیتس علامت تجاری متعلق به کمپانی هیوندای موبیس ( موبیز ) کره جنوبی می باشد. محصولات بسفیتس شامل محصولات مصرفی مورد استفاده در خودرو از جمله قطعات مصرفی ، باتری، روغن ها و روانساز ها می باشد.

کمپانی موبیز با بهره گیری از قطعه سازان برتر کره جنوبی ، اقدام به سفارش و عرضه محصولات با کیفیت ممتاز تحت برند بسفیتس ( BESF1TS ) نموده است.

بسفیتس شامل چه محصولاتی می باشد؟

کیت کلاچ، انواع لنت ترمز ، دیسک ترمز ، انواع رادیاتور ، باتری خودرو ، بلبرینگ های چرخ و تایمینگ ، انواع تسمه های ساده ، V شکل و دنده دار ، واشرجات ، انواع روغن و روان کننده ها ، زه های بدنه ، انواع شمع موتور ، رینگ پیستون ، انواع سنسورها ، سوئیچ ها و فشنگی ها ، تیغه برف پاکن ، انواع لنت ترمز ، تیغه برف پاک کن ، کمک فنر و لوازم جلوبندی ، انواع فیلترها شامل فیلتر هوا ، فیلتر روغن ، فیلتر کابین ( کولر ) و فیلترهای سوخت ،   زه های بدنه ، رادیاتور آب و کولر ، واشرجات ، تسمه ها ، محلول شستشوی سیستم سوخت رسانی و سایر قطعات مصرفی خودرو می باشد.

کمپانی هیوندای موبیز بسفیتس افترمارکت معرفی برترین برندهای افترمارکت – Best Aftermarket Companies BESF1TS Group

همچنین در کنار قطعات، اقدام به عرضه باتری خودرو که ساخت برترین شرکت باتری ساز کره جنوبی می باشد. روغن موتور، روغن هیدرولیک، روغن ترمز، واسکازین و… نیز از جمله محصولات عرضه شده با برند بسفیتس می باشند.

برند آپکوOPCO) تولید کننده مجاز افتر مارکت یا نصـب پـس از فـروش خودروهای ایران خودرو

آپکو شرکت نصب قطعات افترمارکت افترمارکت معرفی برترین برندهای افترمارکت – Best Aftermarket Companies 447677

آپکو بعنوان یکی از زیر مجموعه های ایران خودرو فعالیت خود را در زمینه افزودن امکاناتی که در فاز تولید بر روی خودرو عرضه نگردیده اما از نیاز های آتی مالکان خودرو است ،آغاز کرده است .

یکـی از مواردی که گاه از سـوی رانندگان ایرانی مـورد کم توجهـی واقـع می شـود بهره بـرداری از تجهیـزات جانبی اسـتاندارد خودرو اسـت که بعضا نقـش قابل ملاحظـه ای در ارتقـای بازدهی خودرو و هزینه های مرتبط با خـودرو دارند، مضاف بر این که گارانتـی خودرو را نیز حفـظ می کنند. در دنیای امروز بـه تجهیزاتی که پـس از خروج خـودرو از کارخانه بـر روی آن نصب می شـود و بازار ایـن گونه اقلام، « افتـر مارکـت » یـا « نصـب پـس از فـروش » گفته می شود. بسـیاری از مشـتریان ایران خودرو پس از خرید محصول از نمایندگی شـرکت، تجهیزات مجاز و غیرمجـازی بر آن نصـب می کنند کـه گاه به دلیل غیراسـتاندارد بـودن، موجب بروز مشـکلاتی برای مالک می شود. در این مطلب قصد داریم چهار نمونه از تجهیزات سفارشی مجاز که توسط نمایندگی های شرکت خودروهای سفارشـی ایران خودرو ( آپکو ) به مشـتری عرضـه می شـوند را به خواننـدگان گرامی معرفی کنیم.

سقف شیشه ای ( سانروف Sunroof )

سانروف پاپ آپ Pop-Up افترمارکت معرفی برترین برندهای افترمارکت – Best Aftermarket Companies pop up

سانروف یا همان سقف شیشه ای خودرو، قطعه‌ای است که علاوه بر زیبایی، به منظور ورود جریان هوا  و عبور نور بیشتر به داخل اتاق خودرو، مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن‌جایی‌که این قطعه دارای یک پنل شیشه ای متحرکی است، به سرنشینان خودرو اجازه می دهد تا با تنظیم آن در زاویه مورد نظر، جریان عبور هوا و میزان نور داخلی خودرو را تغییر دهند.

قطعه سان روف می تواند به عنوان یک قطعه اصلی در خط تولید توسط شرکت سازنده خودرو ( به صورت فابریک ) نصب شود و یا همچنین بر حسب سفارش مشتری توسط شرکت های ذی صلاح به عنوان یک قطعه سفارشی به صورت افترمارکت بر روی خودرو نصب شود .

لازم به ذکر است با توجه به اهمیت نصب این قطعه ، در حال حاضر نصب سان روف در شرکت خودروهای سفارشی ایران خودرو برای خودروهای خانواده 206 ، 207 و رانا زیر نظر کارشناسان ذی ربط و با تحویل برگه تاییدیه نصب به مشتری انجام می شود .

شرکت آپکو تنها مرجع ذی صلاح از سوی شرکت مادر برای نصب این قطعه به صورت نصب پس از فروش یا افتر مارکت و با حفظ گارانتی خودرو است . بدیهی است نصب سان روف در مراکز متفرقه ضمن ایجاد عوارض جانبی احتمالی برای خودرو ، گارانتی را نیز باطل کره و همچنین هنگام فروش خودرو مشکلاتی برای مالک خودرو به وجود خواهد آورد .

مولتی ره یاب – سیستم هدایت خودرو

ره یاب خودرو افترمارکت معرفی برترین برندهای افترمارکت – Best Aftermarket Companies z1v763gx1r

با حذف کامل یارانه سوخت ، مدیریت حمل و نقل شخصی در زندگی روزمره از اهمیت بیشتری برخوردار است . حذف سفری های زائد ، استفاده از خدمات الکترونیک و اینترنتی ، توجه بیشتر به سامانه های حمل و نقل عمومی و . .. از جمله گزینه های مورد توجه خواهند بود .

به طور صحیح و طبیعی در چنین مواقعی اذهان افراد با درآمد بالاتر در جامعه به سمت و سوی استفاده از خودروهایی با تکنولوژی بالاتر و مصرف سوخت کمتر گرایش می یابد و با این اوصاف انتخاب این گزینه برای همگان و میسر و ممکن نیست .

به عنوان نمونه با تجهیز خودرو به برخی امکانات و تجهیزات ، استفاده بهینه تری از خودرو به عمل می آید . یکی از مواردی که به طور مستفیم بر کاهش مصرف سوخت و سایر هزینه ها و مهمتر از همه مدیریت زمان موثر است ، استفاده از سیستم هدایت خودرو یا ره یاب است .

ره یاب بهینه ترین مسیر را با توجه به بعد مسافت و وضعیت ترافیکی به راننده خودرو ارائه میدهد . امکاناتی از این دست کم نیستند و با این اوصاف بسیاری از مصرف کنندگان ایرانی یا از مزایای این تجهیزات بی اطلاعند و یا این گونه موارد را نادیده میگیرند و سهل ترین گزینه را خرید خودرو با تکنولوژی بالاتر می پندارند .

البته مواردی هم مشاهده می شوند که خودروهای با کیفیت و سطح ایمنی پایین را صرفا به دلیل مصرف سوخت کمتر بر میگزینند در حالی که هزینه فایده استفاده از برخی اقلام و تجهیزات جانبی استاندارد خودرو از بعد اقتصادی کاملا قابل توجیه و مقرون به صرفه است .

هم اکنون شرکت خودروهای سفارشی ایران خودرو ( آپکو ) با ارائه این قطعه استاندارد ، امکانات و شرایط بسیرا خوبی را این حیث برای مصرف کنندگان محصولات ایران خودرو فراهم ساخته است و بدین نحو تا حدودی فاصله تکنولوژی را در خودروهای تولید داخل در مقایسه با محصولات خارجی اصلاح کرده است .

کمربند ایمنی کودک

کمربند ایمنی کودک افترمارکت معرفی برترین برندهای افترمارکت – Best Aftermarket Companies seatpets

یکی از دلایل عمده مصدومیت و تلفات کودکان در هنگام وقوع تصادفات رانندگی ، عدم استفاده از کمربند ایمنی مناسب برای آنان است . از طرفی کمربندهای معمول خودروها برای استفاده کودکان طراحی نشده و قابل استفاده نیست . لذا شرکت خودروسازی سفارشی ایران خودرو ( آپکو ) در جهت رفع این مشکل به شناسایی و تامین این قطعه اقدام کرده است . این قطعه دارای قابلیت تنظیم ابعاد بوده و برای کودکانی در محدوده وزن 10 تا 40 کیلوگرم و در محدوده ی قدی 60 تا 140 سانتی متر مناسب است .

از مزایای این قطعه نیز میتوان به ایجاد ایمنی کودک در هنگام وقوع تصادف و کاهش آمار مصدومیت و تلفات و ارتقای فرهنگ ایمنی به دلیل ایجاد نظم داخل خودرو اشاره کرد .

زنجیر چرخ ژله ای ، پلیمری ( پلی اورتان )

زنجیر چرخ پلی اورتان افترمارکت معرفی برترین برندهای افترمارکت – Best Aftermarket Companies sdfv763gx1r

زنجیر چرخ های ژله ای که از جنس پلی اورتان است از 15 سال پیش در کشورهای اروپایی و آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرند و نسبت به انواع مختلف زنجیر چرخ هاو به خصوص زنجیر چرخ های فلزی از اقبال ویژه ای نزد مشتریان برخوردارند .

به این مطلب چند امتیاز میدهید ؟

User Rating: 4.7 ( 2 votes)
برچسب ها

میلاد جعفری

مهندس نرم افزار کامپیوتر . علاقه مند به سئو ، تولید و مدیریت محتوا .

‫۲ نظرها

  1. بازتاب: OEM و ODM چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن