نسخه جدید نرم افزار تک داک – سه ماه آخر ۲۰۱۶ – نسخه ۴Q2016

نسخه جدید نرم افزار تک داک – TECDOC 4Q-2016

بررسی تفاوت نسخه جدید برنامه TECDOC  با نسخه های قبل

نسخه جدید نرم افزار نرم افزار تک داک - TECDOC در دسترس عموم قرار گرفته . البته اینبار این نرم افزار با تغییراتی در ظاهر آن به بازار عرضه شده .

هر چند از نظر ساختار و عملکرد همچنان مشابه سابق عمل میکند اما شاید کاربران این نرم افزار مجبور باشند چند دقیقه ای را صرف هماهنگ سازی خود با محیط جدید نرم افزار کنند .

میتوانید تفاوت ظاهری نسخه جدید با نسخه قبل از خود را در تصویر زیر مشاهده کنید :

تفاوت ظاهری نسخه جدید برنامه TECDOC با نسخه قبلی

تفاوت ظاهری نسخه جدید و قدیم نرم افزار تک داک  نسخه جدید نرم افزار تک داک - سه ماه آخر 2016 - نسخه 4Q2016 compare

 

 

تک داک یک پایگاه داده عظیم

نرم افزار نرم افزار تک داک - TECDOCTecdoc – یک پایگاه داده بزرگ شماره فنی خودروست که این پایگاه داده علاوه بر خود نرم افزار نرم افزار تک داک - TECDOC در بسیاری از سایت های اینترنتی نیز مورد استفاده قرار میگیرد .

علاوه بر نرم افزار فوق تک داک یک سرویس آنلاین هم دارد که با عضویت و خریداری پلن های این سرویس میتوانید بصورت آنلاین شماره شاسی ماشین خودروی مورد نظر خود را شناسایی و کاتالوگ شماره فنی آن را مشاهده کنید .

شاید برای شما پیش آمده باشد که به وب سایتی مراجعه کرده باشید و با وارد کردن مشخصات خودروی خود و انتخاب قطعه ی مورد نظر شماره فنی آنرا مشاهده کرده باشید و معمولا این دست وب سایت ها علاوه بر ارائه این اطلاعات قطعه مورد را برای فروش نیز ارائه میکنند .

بسیاری از این سایت ها دیتابیس وب سایت خود را از سرویس پایگاه داده تک داک تامین میکنند .

 

بررسی برخی کاربردهای کلیدی برنامه TECDOC برای کاربران معمولی یا فروشندگان لوازم یدکی

تک داک کاربردهای زیادی دارد . اما میتوان به چند مورد از آنها که بیشتر مورد استفاده کاربران قرار میگیرید اشاره کرد :

ارائه کاتالوگ شماره فنی

نرم افزار تک داک - انتخاب خودرو  نسخه جدید نرم افزار تک داک - سه ماه آخر 2016 - نسخه 4Q2016 photo 2016 11 12 02 39 38

با انتخاب خودروی مورد نظر خود میتوانید کاتالوگ شماره فنی خودروی خود را که بصورت یک چارت ارائه میشود مشاهده کنید و بر اساس نیاز موردی را از کاتالوگ انتخاب کنید

نرم افزار TEC DOC - کاتالوگ شماره فنی  نسخه جدید نرم افزار تک داک - سه ماه آخر 2016 - نسخه 4Q2016 catalog

و در نهایت  شماره فنی وسایر جزئیات آن مانند تصویر قطعه را مشاهده کنید

نرم افزار تک داک - نمایش تصویر قطعه  نسخه جدید نرم افزار تک داک - سه ماه آخر 2016 - نسخه 4Q2016 photo 2016 11 12 02 39 46

امکان جستجوی شماره فنی

قابلیت کلیدی دیگر این نرم افزار جستجوی شماره فنیست . براحتی با وارد کردن شماره فنی قطعه مورد نظر اطلاعت مورد نظر را بدست خواهید آورد .

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید با وارد کردن شماره فنی قطعه ای از یک خودروی هیوندای لیست برندهای تولید کننده آن نمایان شده و با انتخاب هر یک به اطلاعات تکمیلی میرسیم :

برنامه تک داک - جستجوی شماره فنی  نسخه جدید نرم افزار تک داک - سه ماه آخر 2016 - نسخه 4Q2016 photo 2016 11 12 02 39 51

قابلیت پیدا کردن قطعات مشابه – Replace Parts

یکی از امکانات فوق العاده ی نرم افزار تک داک که آنرا تبدیل به یک نرم افزار منحصر به فرد کرده امکان نمایش قطعات مشابه و جایگزین از طریق شماره فنیست .

به عنوان مثال شما شماره فنی قطعه ای از خودروهای سانتافه را وارد میکنید و سیستم به شما میگوید که این قطعه علاوه بر اینکه قابل استفاده برای خودروی هیوندای سانتافه است قابل استفاده بر روی تعدادی ماشین دیگر از خود برند هیوندای یا برندهای خودروسازی مثل تویوتا ، مزدا ، نیسان و سایر برندهای خودروسازی است .

البته باید بدانید که اطلاعات ارائه شده کاملا مطمئن بوده و بر اساس استاندارد های جهانی تهیه شده و در نرم افزار گنجانده شده است .

تک داک - قطعات جایگزین - Replace  نسخه جدید نرم افزار تک داک - سه ماه آخر 2016 - نسخه 4Q2016 replace

 

در نسخه های پیشین بخشی هم به عنوان Technical Data یا Maintenance Data موجود بود که اطلاعات جزئی تعمیراتی و نگهداری خودرو و همچنین اطلاعت مربوط به سرویس های دوره ای خودرو ارائه میشد که ظاهرا در نسخه جدید خبری از آن نیست . اما باید منتظر خبرهای جدید و تغییرات جدید بود . شاید این بخش مجدد در این نرم افزار قابل دسترس قرار بگیرد .

تک داک - اطلاعات تعمیراتی  نسخه جدید نرم افزار تک داک - سه ماه آخر 2016 - نسخه 4Q2016 tech data

(بازدید کل ۱۶۰ , بازدید امروز ۱ )