Posted on

بدست آوردن اطلاعات خودرو توسط شماره شناسایی یا VIN بصورت آنلاین

ترجمه شماره شاسی خودرو

پیدا کردن مشخصات خودرو بصورت آنلاین توسط شماره شناسایی یا VIN

شاید برای شما پیش آمده باشد که خواسته باشید مشخصات خودرویی را از طریق کد شناسایی یا شماره شاسی خودرو بدست بیاورید .

این کار از طریق نرم افزارهای کاتالوگ شماره فنی یا اصطلاحا EPC  (Electronic Part Catalog) و برخی سرویسهای تجاری آنلاین که البته فقط مخصوص نمایندگان رسمی کمپانی های خودروسازی هستند امکان پذیر است . اما اگر شما یک کاربر معمولی هستید و نه یک تعمیرکار یا فروشنده قطعات یدکی خودرو و به این قبیل نرم افزارها دسترسی  ندارید چه باید کرد ؟

 

ترجمه شماره شاسی خودرو یا شماره شناسایی خودرو ( VIN )

اگر علاقه مند هستید خودتان اطلاعاتی در مورد خودرویی بدست آورید و بتوانید خودتان شماره شاسی آنرا ترجمه کنید به توضیحات زیر توجه کنید :

vin-00001 ترجمه شماره شاسی خودرو بدست آوردن اطلاعات خودرو توسط شماره شناسایی یا  VIN بصورت آنلاین vin 00001

  • کاراکتر ۱ از سمت چپ مربوط به نام کشور سازنده است .
  • کاراکترهای ۲ و ۳ مربوط به نام کارخانه سازنده خودرو است.
  • کاراکترهای ۴ تا ۸ گویای مشخصاتی چون مدل خودرو، وزن، قدرت پیشرانه، تعداد سیلندرها و… است.
  •  کاراکتر ۹  در واقع یک کد کنترلیست .
  • کاراکتر ۱۰ مربوط به سالی است، که خودرو در آن تولید شده است؛ مثلاً عدد ۸ نشانگر تولید خودرو در سال ۲۰۰۸ است. این کاراکتر بعد از سال ۲۰۱۰ به صورت حروف بیان شده است. بدین صورت که سال ۲۰۱۰ با حرف A و سال ۲۰۱۱ با حرف B و… نمایش داده می‌شود.
  • کاراکتر ۱۱ نشانگر کد کارخانه‌ای است، که خودرو در آن تولید شده است.
  • کاراکتر ۱۲ تا ۱۷ نیز شماره سریال خودرو است، که چهار حرف آخر آن، در تمام خودروها باید به صورت عدد بیان شود.

 

ترجمه شماره شاسی یا شماره شناسایی از طریق وب سایت ها :

این امکان هم وجود دارد که شما اطلاعات جزئی مورد نیاز خود را بطور آنلاین و از طریق سرویس های رایگانی که مخصوص رمزکشایی  شماره شناسایی خودرو هستند بدست آورید .
این وب سایت ها یا سرویسها کد شناسایی یا VIN خودروی شما را ترجمه یا  رمزگشایی و یا اصطلاحا Decode می کنند که به آنها VIN Decoder گفته می شود .

این وب سایت ها هم بطور نرم افزاری از طریق فرمولی که در بالا ارائه شد این کار را انجام میدهند و در واقع اکثر آنها به دیتابیس خاصی مرتبط نیستند . اما بعضی از این سایتها با دریافت هزینه سرویس هایی نیز نظیر Vehicle History ارائه میدهند که میتوان از طریق آن تاریخچه خودروی خود را از ابتدا تا امروز دانست . البته این سرویس در کشور ایران کاربردی ندارد .

 

برای دیکود کردن شماره شناسایی خودرو  یا VIN خودرو مورد نظر را در کادر زیر وارد کرده و گزینه Decode را فشار دهید :

 

 

 

 

همچنین سایت های زیر نیز به رایگان این کار را برای شما انجام می دهند :

 

همچنین اگر بدنبال یک کاتالوگ شماره فنی و VIN رایگان میگردید که بتوانید از طریق آن با استفاده از یک شماره شناسایی لیست قطعات و پارت نامبر های خودروی مورد نظر را بیابید میتوانید به صفحه کاتالوگ شماره فنی آنلاین مراجعه کنید . در این صفحه لینک کاتالوگ شماره فنی اکثر خودروها از قبیل هیوندای ، کیا ، تویوتا ، میتسوبیشی ، نیسان و … قرار دارد .

و اگر به دنبال یک کاتالوگ شماره فنی کامل و حرفه ای هستید که بتوانید به صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت از آن استفاده کنید میتوانید به صفحه نرم افزارهای قطعه یابی و کاتالوگ شماره فنی مراجعه کنید .

Posted on

بدست آوردن شماره فنی یا پارت نامبر قطعات خودرو بصورت آنلاین و رایگان

بدست آوردن شماره فنی قطعات خودرو

کاتالوگ شماره فنی آنلاین و رایگان قطعات و لوازم یدکی خودرو

پیدا کردن شماره فنی یا پارت نامبر قطعات خودروها بصورت آنلاین

Free Online Vehicle Spare Part Catalog

اگر شما در حوزه قطعات خودرو فعالیت دارید بخوبی با مفهوم شماره فنی یا پارت نامبر آشنا هستید . پارت نامبر یا شماره فنی یک کد شناسایی برای قطعات خودرو و همچنین سایر قطعات یدکی در زمینه های مختلف مانند لوازم برقی و غیره است . PN, part no. یا part # نیز نامیده میشوند .
برای اطلاعات بیشتر در مورد ساختار شماره فنی یا پارت نامبر ، ترجمه و نحوه تشکیل آن میتوانید به مقاله مختص پارت نامبر و شماره فنی مراجعه کنید .

پارت نامبر به شما کمک میکند قطعات مورد نیاز خود را به راحتی شناسایی و پیدا کنید و کار فروش و سفارش آنرا نیز راحت میکند .
همچنین این کد ارزشمند که توسط کمپانی تولید کننده قطعات و بر اساس یک استاندارد خاص تولید میشود از فروش قطعات تقلبی جلوگیری کرده ، زیرا که شما می توانید به راحتی با داشتن شماره فنی یا پارت نامبر یک قطعه از اصلی بودن آن مطمئن شوید .
شماره های فنی قطعات هر نوع خودرویی توسط تولید کننده آن در یک بانک اطلاعاتی افزوده شده و این بانک اطلاعاتی از طروق مختلفی قابل دسترسی است .

مجموعه نرم افزارهای مایکروکت کاتالوگ شماره فنی آنلاین لوازم یدکی و قطعات خودرو بدست آوردن شماره فنی یا پارت نامبر قطعات خودرو بصورت آنلاین و رایگان microcat package banner
یکی از کاملترین روش های پیدا کردن شماره فنی قطعات خودرو و همچنین یافتن اطلاعات تکمیلی در مورد خودرو از طریق شماره شناسایی آن خودرو ، استفاده از نرم افزارهای قطعه یابی است .
این نرم افزارها که اصطلاحا کاتالوگ شماره فنی قطعات نیز نامیده میشوند مناسب برای فروشندگان قطعات یدکی خودرو و همچنین تعمیرکاران خودرو بوده و اطلاعات بسیار کامل همراه با دسته بندی کامل قطعات به همراه چارت ، تصویر و نمودار در اختیار شما قرار میدهد.از جمله این نرم افزارها میتوان به نرم افزار مایکروکت هیوندا ( Microcat Hyundai )  .

نرم افزار Microcat به شما تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد آپشن های خودرو ، اطلاعات تخصصی خودرو ، شماره فنی تمام قطعات ، نقشه تصویری قطعات و بسیاری امکانات تخصصی دیگر را بدون نیاز به اینترنت تنها با داشتن کد شناسایی خودرو در اختیار شما قرار میدهد . همچنین مشابه سازی قطعات از جمله امکانات کاربردی و مفید این نرم افزار است.
مایکروکت هیوندا یک پایگاه داده ی آفلاین خودروست و نیاز به ارتباط اینترنت ندارد .

اما در این مقاله به معرفی چند سرویس رایگان میپردازیم که به طور آنلاین و به شما این امکان را میدهند تا خودروی مورد نظر خود را از طریق VIN – وی آی ان یا شماره شناسایی خودرو پیدا کرده و لیست کامل قطعات آنرا همراه با شماره فنی یا پارت نامبر مشاهده کنید.

برای بدست آوردن اطلاعات در مورد شماره شناسایی یا VIN به صفحه شماره شناسایی یا VIN چیست مراجعه کنید .
همچنین برای بدست آوردن اطلاعات اولیه خودرو توسط کد شناسایی یا VIN بصورت آنلاین به صفحه رمزگشایی شماره شناسایی یا بدست آوردن اطلاعات خودرو از طریق کد شناسایی به طور آنلاین مراجعه کنید .
گرچه اطلاعاتی که این سایت ها و سرویس های آنلاین در اختیار شما میگذارند به کاملی اطلاعاتی نیست که نرم افزارهای قطعه یابی در اختیار شما میگذارند و همچنین این اطلاعات فاقد عکس ، نقشه و تصویر قطعه مورد نظر می باشند و امکانات کلیدی مانند امکان جستجوی شماره فنی ، پیدا کردن قطعات مشابه و بسیاری امکانات دیگر که در نرم افزارهای قطعه یابی وجود دارند در این سرویس ها نیست ، اما به عنوان یک سرویس کار راه انداز در شرایط نبود امکان دسترسی به نرم افزارهای قطعه یابی قابل تقدیر و کاربردی هستند.

اینک سخن کوتاه کرده و به معرفی هر یک از این سرویس ها میپردازیم .

 

با مراجعه به سایت های زیر و وارد کردن کد شناسایی خودرو یا VIN خودرو در کادر بالای صفحه و فشردن کلید Search دسته بندی قطعات خودروی مورد نظر نمایش داده شده و با انتخاب دسته بندی مورد نظر شماره فنی قطعات نمایان خواهد شد . همچنین میتوانیدد بر اساس دسته بندی مدل ها و تیپ ها مختلف مانند شماره فنی قطعات النترا – Elantra یا Azera یا سایر مدل های دیگر که در همان صفحه اول موجود هستند به خودروی مورد نظر برسید .

برای سایت هایی که کاتالولوگ آنها نیاز به ترجمه شماره شاسی نداشته و صرفا کاتالوگ محصولات خاصی هستند نیز میتوانید از قابلیت جستجوی شماره فنی استفاده کرده و قطعه مورد نظر خود را پیدا کنید .

پیدا کردن شماره فنی یا پارت نامبر قطعات خودروهای ژاپنی و کره ای بصورت آنلاین

Japanese and Korean cars spare part online catalogs

 
Mazda-Logo کاتالوگ شماره فنی آنلاین لوازم یدکی و قطعات خودرو بدست آوردن شماره فنی یا پارت نامبر قطعات خودرو بصورت آنلاین و رایگان Mazda Logo

وب سایتی مفید با قابلیت ترجمه شماره شاسی و ارائه پارت نامبر یا شماره فنی قطعات مزدا

همچنین میتوانید قطعه مورد نظر را از این سایت سفارش دهید !

 


کاتالوگ آنلاین شماره فنی سایر کمپانی های قطعه سازی و خوروسازی