نمایش آپشن های خودرو از روی وین

Use VIN Number to Check Vehicle Options

شاید به دلایلی علاقه داشته باشید اطلاعات جامعی در مورد یک مدل خودرو داشته باشید .

این اطلاعات میتواند کد آپشن های فابریک خودرو و یا اطلاعاتی مثل کشور سفارش دهنده خودرو ، مدل و سال ساخت خودرو یا اطلاعات فنی مثل نوع و حجم موتور ، نوع سوخت ، نوع گیربکس ، رنگ اصلی خوردو و موارد زیاد دیگری باشد .

اینکه چرا شما به این اطلاعات احتیاج پیدا کرده اید بسته به شرایط شما متفاوت است .

ممکن است موقع خرید یک خودروی صفر از یک شرکت وارد کننده خودرو ، بخواهیم بدانیم که خودرویی که در حال سفارش آن هستیم چه آپشن هایی را به صورت فابریک و کارخانه ای روی خود دارد ؟

یا زمانی که خودرویی را به صورت دست دوم خریداری میکنیم برای اطلاع از صحت حرف های فروشنده ممکن است به این اطلاعات نیاز پیدا کنیم .

تخلف برخی وارد کنندگان خودرو در ارائه اطلاعات نادرست به مشتری

 برخی وارد کنندگان متخلف هنگام وارد سازی یک خودرو ، آپشن های پیشفرض یا  دیفالت خودرو را برداشته و به صورت جداگانه میفروشند و به خریدار هم چیزی از این موضوع نمیگویند .

یا بعضا آپشن های اصلی خودرو را برداشته و خودشان آپشن های دیگری به خودرو اضافه میکنند و خودرو را  اصطلاحا به نام کاستومایز میفروشند .

سرویس های ترجمه شماره شناسایی یا وین کجا به کار می آیند

از طریق سرویس های دیکد یا ترجمه شماره شاسی خودرو ، شما میتوانید قبل از خرید یک خودرو  با اطلاع از مشخصات واقعی خودرو و همچنین لیست آپشن های فابریک خودروی مورد نظر خود  و با تطبیق دادن این اطلاعات با آنچه فروشنده مدعی شده ، از خرید خود اطمینان حاصل کنید .

مطالب مرتبط >>  معرفی بهترین برنامه های اندرویدی عیب یابی خودرو

چطور شماره شناسایی خودروی من تبدیل به لیست آپشن ها و مشخصات خودرو میشود ؟

مکانیزم عملکرد این سرویس ها کمی پیچیده است ، اما در زیر با یک توضیح ساده  برایتان توضیح خواهیم که چطور شماره شناسایی خودروی شما تبدیل به اطلاعاتی مثل کدهای آپشن و مشخصات خودرو خواهد شد . و در نهایت سرویس هایی را هم جهت انجام این کار به شما معرفی خواهیم کرد .

بررسی کوتاه نحوه عملکرد سرویس های ترجمه شماره شناسایی خودرو

شماره شناسایی خودرو عددی منحصر به فرد 17 رقمیست که اگر علاقه مند هستید اطلاعاتی بیشتر در مورد ساختار این عدد هفده رقمی داشته باشید به مقاله بررسی ساختار شماره شناسایی یا وین نامبر در > اینجا < مراجعه کنید.

کمپانی های سازنده خودرو ، طبق یک استاندارد جهانی ، برای تمامی خودروهای تولید شده ی خود ، عددی 17 رقمی و منحصر به فرد صادر میکنند که در این کد 17 رقمی یکسری اعداد با معانی خاصی گنجانده شده . به عنوان مثال کاراکترهای ۴ تا ۸ شماره شناسایی خودروی شما میتواند گویای مشخصاتی چون مدل خودرو، وزن ، قدرت پیشرانه ، تعداد سیلندرها و… است

این ها رمزگذاری هایی هستند که شرکت سازنده خودرو ساختار آنرا به وجود آورده و با ترجمه این اعداد طبق فرمول تولید کننده ، اطلاعات شناسایی خودرو به دست می آید .

آیا اطلاعاتی که سرویس های ترجمه وین ارائه میدهند واقعی و قابل استناد است ؟

ترجمه شماره وین خودرو به صورت نرم افزاری فاقد خطاست . زیرا که نرم افزار طبق الگوریتم های نرم افزاری شماره شناساسی خودرو را میخواند و طبق استاندارد خود کمپانی سازنده آنها را ترجمه و به زبان قابل فهم تبدیل میکند .

مطالب مرتبط >>  معرفی برترین برندهای افترمارکت - Best Aftermarket Companies

لذا سرویس هایی که به پایگاه داده اصلی و معتبر متصل باشند که اطلاعاتش را خود کمپانی سازنده خودرو منتشر کرده باشد ، به طور حتم ، اطلاعات دقیقی را به شما ارائه میکنند .

اولین قدم برای اطمینان از صحت اطلاعاتی که سرویس های ترجمه شماره شاسی خودرو به شما ارائه میکنند این است که آن سرویس اطلاعات اولیه خودروی شما را درست شناسایی کند .

به عنوان مثال شماره شناسایی زیر را در سرویس آنلاین ترجمه شماره شاسی سیبک وارد کردیم و نتیجه ای که در تصویر مشاهده میکنید به دست آمد .

یک مثال تصویری با شماره شناسایی خودروی هیوندای مدل سوناتا ،  سفارش کشور ایران

کارت مشخصات خودرو

شماره شاسی خودرو هیوندای

تصویر جدول آپشن ها و مشخصات کلی خودرو

تصویر مشخصات رنگ ، کشور سفارش دهنده خودرو و ..

ترجمه شماره شاسی خودرو

نتیجه گیری

بررسی اطلاعات یک خودرو موقع خرید خودروی صفر یا کارکرده میتواند مفید بوده و ما را به خرید مطمئن تر و بهینه تری هدایت کند .

اطلاعاتی نظیر آپشن های فابریک خودرو و جزئیاتی مثل کشور سفارش دهنده خودرو ، مشخصات جغرافیایی و نوع سوخت ، میتواند سبب شود که انتخاب مناسب تری در خرید خودروی مورد علاقه تان داشته باشید .

حتی بعضی خودروها برای مناطق آب و هوایی مختلفی تولید میشوند و بعضا خودرویی که برای مناطق گرمسیری تولید شده و پارامترهای مناسب جهت یک نوع آب و هوای خاص در آن پیش بینی شده ، در یک منطقه متفاوت استفاده شده و سبب کاهش کیفیت و عمر خودرو میشود .

معرفی سرویس های ترجمه شماره شاسی خودرو

سرویس آنلاین ترجمه شماره شاسی سیبک برای خودروهای کمپانی هیوندای

سرویس آنلاین ترجمه شماره شاسی سیبک برای خودروهای کمپانی کیا

ترجمه شماره شاسی یا شماره شناسایی خودروهای بنز ( نمایش آپشن های بنز با VIN )

مطالب مرتبط >>  معرفی هارمن کاردن ، تولید کننده سیستم های صوتی حرفه ای خودرو

یک دیدگاه برای “معرفی سایت ها و سرویس های ارائه کدهای آپشن خودرو”

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.