بازار خودروی ایران

🔴 بازار خودرو ایران بحرانی‌تر از قبل خواهد شد!

▪️بازار خودرو ایران در سال گذشته شرایطی بحرانی را پشت سر گذاشت، اما خودروسازان داخلی نظیر ایران خودرو برای جلوگیری از ورود دلالان قصد اجرای طرح‌های فروش جدیدی را دارند که منجر به افزایش قیمت خودرو خواهد شد.

▪️در حال حاضر بسیاری از نمایشگاه‌داران خودرو از کم‌رونقی و کاهش تقاضا در بازار خبر می‌دهند. برخی از فعالان حوزه خودرو عنوان می‌کنند از اواسط اسفند 97 تاکنون فروش نداشته‌اند، کارشناسان بر این باورند به دلیل اجرای طرح‌های فروش فوری از سوی خودروسازان داخلی با هدف تنظیم بازار و کاهش قیمت در بازار، میزان خرید و فروش در بازار خودرو کاهش پیدا کرده است.

▪️از سویی در گذشته نیز خودروسازان انبوهی از محصولات خود را با هدف حذف دلالان از بازار به فروش رسانده‌اند که انباشته شدن تقاضا باعث رشد قیمت‌ها شد، اما با صدور مجوز فروش فوری شرایط تغییر پیدا کرد.

▪️در حال حاضر برخی از فعالان این حوزه قیمت خودرو پراید 111 را 47 میلیون تومان اعلام می‌کنند، اما بسیاری از نمایشگاه‌داران خودرو نتوانسته‌اند هیچ یک از پرایدهای خود را به فروش برسانند.

▪️برخی از کارشناسان بر این باورند که در طول هفته آینده قیمت خودرو کاهش پیدا می‌کند؛ زیرا تحویل خودروهای ثبت نامی ایران خودرو و خودروهای فروش فوری سایپا شروع می‌شود. البته ایران خودرو قصد دارد طرح فروش فوری خودرو را در هفته آینده شروع کند که باید شاهد افزایش قیمت خودرو باشیم.

مطالب مرتبط >>  مزدا CX-5 خودرویی که به لیست گمرک آمد