گارانتی خودرو

احتمال زیاد تا به حال واژه گارانتی مادام العمر یا Lifetime Warranty به گوشتان خورده است . 

این اصطلاح در دنیای لوازم دیجیتال ، کامپیوتر، خودرو و .. استفاده میشود . 

 

گارانتی مادام العمر در دنیای لوازم دیجیتال و کامپیوتر

در دنیای محصولات دیجیتال و لوازم جانبی کامپیوتر معنای گارانتی Life Time تا ابد و یا تا وقتی زنده هستید نیست. و بهتر است که بدانید گارانتی Life Time در کشورهای مختلف معانی مختلفی هم می‌گیرد. هرشرکتی هم بسته به سیاست‌های کاری خودش ازواژه‌ی Life Time بهره‌برداری می‌کند، به طور مثال شرکت Cisco که محصولات خودش را تحت عنوان گارانتی مادام العمر می فروشد خود را موظف به گارانتی آن محصول تا ۵ سال بعد از توقف تولید آن محصول می‌داند و یاشرکت HP برای محصولات مرتبط با شبکه ( NETWORK ) ، گارانتی مادام العمر را اینگونه تعریف کرده است :

تا زمانی که حتی یک نفر در دنیا از آن محصول استفاده کند.


بعضی شرکت ها هم گارانتی مادام العمر را بدین شکل تعریف کرده‌اند تا زمانی که شرکت ما روی کره زمین موجود است و ما ورشکست نشدیم محصول رو گارانتی می‌کنیم. حالا که فهمیدید که گارانتی مادام العمر به معنای طول عمر انسان نیست بلکه به معنای طول عمر تولید آن محصول می‌باشد. ضمن اینکه باید ببینید که شما شرایط ضمانت رو رعایت کردید یا نه؟ شاید شما محصولی را خریداری کرده‌اید که بعد از دو روز آن را بشکنید در این مواقع گارانتی مادام العمر هیچ معنایی ندارد. پس قبل از خرید یک محصول به دقت شرایط گارانتی آن را مطالعه نمایید و در پایان گرچه همه‌ی ما خواهان یک گارانتی مطابق با گارانتی شرکت HP هستیم ولی این فقط مختص به شرکت نامبرده است و فعلا تعداد شرکت‌هایی با این نوع گارانتی بیشتر از یکی یا دوتا نیست پس مواظب باشید سرتان کلاه نرود .

 

گارانتی مادام العمر در دنیای خوردو

در دنیای خودرو و لوازم یدکی خودرو نیز واژه گارانتی مادام العمر گاها به گوش میرسد .البته این نوع گارانتی در کشور ما ایران معنا و مفهومی نداشته و بیشتر در کشورهای غربی کاربرد دارد .

خودروسازها برای جلب رضایت مشتریان خود و جذب مشتریان جدید در یک بازار کاملا رقابتی ، پیشنهادهای ویژه ای را ارائه میکنند . تنها در کشور ماست که مردم تحت هر شرایطی و در برخی موارد حتی شرایط  ناعادلانه بازهم خودروهای خودروسازهای داخلی را میخرند . 

البته برخی خودروسازهای خارجی به تعهدات خود در کشور ایران نیز پایبند بوده و خدمات گارانتی خود را در ایران هم ارائه میدهند . به عنوان مثال کمپانی بی ام و  تا قبل از اجرای تحریمات کشورهای غربی علیه ایران و تا حدود سال 2010 خدمات گارانتی خود را در ایران ارائه میداد . 

حتی خودروساز های چینی در کشورهای اروپایی و آمریکایی پیشنهادات ویژه ای را برای مشتریان ارائه میکنند که گارانتی مادام العمر تنها یکی از این خدمات محسوب میشود . اما متاسفانه خودروسازهای چینی در کشور ایران هیچ تعهدی ندارند و خودروهای آنها در کشور ایران با تفاوت چشمگیر در کیفیت نسبت به کشورهای دیگر ارائه میشوند . 

ارائه گارانتی مادام العمر برای قطعات تعویضی ولوو

به عنوان مثال ولوو در آمریکای شمالی آرامش خیال بیش تری را برای مشتریان خود فراهم می آورد.

 این خودروساز گارانتی مادام العمر را برای قطعات و خدمات تمام خودروهایی که پس از اتمام گارانتی کارخانه در یکی از نمایندگی های مجاز ولوو سرویس می شوند ارائه می دهد.

پس از آن که مشتری هزینه اولیه قطعات و خدمات را پرداخت کرد، ولوو هزینه هرگونه تعمیر بعدی برای آن قطعات به جز لوازم جانبی و تزئینی را بر عهده می گیرد.

تمام خودروهای ولوو مشمول برنامه مزیت سرویس ولوو می شوند که شامل گارانتی مادام العمر قطعات و خدمات است. هم چنین نمایندگی های ولوو به روز رسانی نرم افزار ، بازبینی تکمیلی ، خدمات شخصی ، حمل و نقل و شستشوی خودروی رایگان را نیز برای مشتریان خود ارائه می دهند.

 

خودرویی که گارانتی مادام العمر و اینترنت نامحدود دارد!

 در کنار عرضه دو محصول اس یو وی ۰۱ و کانسپت سدان ۰۳ در نمایشگاه شانگهای ، خودروساز جدید چینی لینک اند کو برای جلب نظر مشتریان سایر برندها دو پیشنهاد وسوسه کننده ارائه کرده است.
همانطور که قبلا گفته شده لینک اند کو یکی از زیرشاخه های شرکت جیلی چین و به منظور عرضه جهانی محصولات می‌باشد که از سال آینده و با ورود ۰۱ به بازار اروپا آغاز خواهد شد.

گارانتی مادام العمر خودروی لینک ان کو

در یک پیشنهاد ویژه برای رقابت با سایر برندهای برجسته و باسابقه بازار،  لینک اند کو اعلام کرده است که سطح بالایی از ارتباطات که شما ترافیک رایگان دیتا در تمام جهان می‌باشد را بر روی سیستم ارتباطی و سرگرمی خودروهایش عرضه خواهد کرد. سرنشینان خودرو قادر هستند در تمام نقاط جهان به اینترنت دسترسی داشته باشند تا شعار این خودروساز چینی مبنی بر ارتباط جهانی محقق شود.

از طرف دیگر لینک اند کو یک برند تازه وارد محسوب شده و با وجود اینکه در بسیاری از قطعات با خواهرخوانده خود ولوو ، دارای اشتراک می‌باشد ؛ اما مشتریان اروپایی هیچ تجربه ای از خرید آن ندارند.
به همین دلیل این شرکت در اقدامی جالب برای جلب اعتماد مشتریان بالقوه اعلام کرده است تمام محصولاتش در سراسر بازارهای جهانی شامل گارانتی مادام العمر و امداد جاده ای خواهند بود. 

 

 

یک دیدگاه برای “گارانتی مادام العمر چیست ؟ Life Time Warranty”

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.