مزدا CX-5

به تازگی در لیست ارزش گذاری گمرک جمهوری اسلامی ایران، نام محصول جدیدی از مزدا دیده می شود.

طبق جدیدترین نامه ارزش گذاری گمرک، مزدا CX-5 نیز در جدول خودروهای رسمی قرار گرفته است. البته که در آخرین بار از باز شدن سایت ثبت سفارش خودرو، نامی از این کراس اوور ژاپنی دیده نمی شد. اما حضور این خودرو در این لیست، نشان می دهد که اقدامات لازم جهت تعیین عوارض گمرکی و ایجاد شرایط حضور آن در بازار کشور انجام شده و به احتمال زیاد تا چند وقت دیگر، این خودرو نیز به لیست ثبتارش اضافه می شود.

مزدا CX-5

با توجه به اینکه گروه بهمن و شرکت بهمن موتور به عنوان نماینده رسمی مزدا ژاپن در ایران شناخته می شود، به احتمال زیاد این شرکت برنامه واردات و عرضه محصول جدید این خودروساز ژاپنی را در ایران دارد.
مزدا CX-5 خودرویی است که با مدل ۲۰۱۸ و پیشرانه ۲٫۵ لیتری به بازار ایران می آید. طبق روند ارزش گذاری گمرک، این خودرو ۳۰ هزار دلار بهای رسمی دارد. این خودرو قرار است که در آخرین نسل خود (نسل دوم) به بازار ایران بیاید.

مزدا CX-5

کمپانی مزدا خطوط تولید CX-5 را در ژاپن، مالزی و چین دایر کرده است. طبق اطلاعات منتشر شده توسط گمرک جمهوری اسلامی، مزدا CX-5هایی که به ایران می آیند، ساخت کشور ژاپن خواهند بود. همچنین قرار است که واردکننده آن (به احتمال زیاد گروه بهمن) این کراس اوور را در قوی ترین نسخه یعنی با پیشرانه ۲٫۵ لیتری به بازار عرضه نماید. با توجه به حجم موتور این خودرو، در صورت باقی ماندن تعرفه های جدید، CX-5 با عوارض گمرک ۹۵ درصد اجازه حضور در کشور را دارد.

مطالب مرتبط >>  دور جدید پیش فروش هایما S7 توربو در مرداد ۹۷


این خودرو با موتور ۲٫۵ لیتری چهار سیلندر مجهز به فناوری اسکای اکتیو به بازار ایران می آید که قدرت ۱۸۴ تا ۱۸۷ اسب بخار را تولید می کند. همچنین گشتاور این پیشرانه ۲۵۱ نیوتون متر است و گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک آن توان خودرو را به چرخ های جلو و عقب منتقل می کند.


این خودرو در صورت حضور در بازار ایران می تواند با کیا اسپورتیج، هیوندای توسان، فولکس واگن تیگوان و… بر اساس قیمت و کلاس بدنه رقابت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *