معرفی بهترین های خودرویی

تشخیص کیلومتر واقعی خودرو

آیا میشود تشخیص داد عدد کیلومتر خودرو واقعی است یا خیر ؟

ابتدا باید بدانید که تغییر یا دستکاری کیلومتر خودرو یک حرکت غیر قانونی (کلاهبرداری ) میباشد .

این فعالیت غیرمجاز تنها در ایران رایج نیست، بلکه به عنوان مثال در کشور آلمان و در شهر مونیخ ، در حدود 30 درصد خودرو ها و در بلژیک در حدود 8.6 درصد از خودروهای دست دوم کیلومترشان دستکاری میشود !

آیا واقعا میتوان فهمید میزان کیلومتر کارکرد خودرو واقعیست یا دستکاری شده ( کم شده ) ؟

حال همچنان این سوال مطرح است که چگونه بفهمیم خودرویی که تصمیم به خرید آن داریم میزان کیلومترش واقعیست یا دستکاری شده ؟

بازدید های کارشناسی

کارشناسی خودرو

بهترین روش برای خودروهایی که تعمیرات خود را در نمایندگی ها انجام می دهند ، بررسی دفترچه نمایندگی و آگاهی از کیلومترهای ثبت شده در آن نسبت به تاریخ است.

در بعضی از خودروها کیلومتر اصلی خودرو در کامپیوتر مرکزی آن ثبت می شود . می توانید با استفاده از دستگاه دیاگ ، کیلومتر خودرو را بررسی کنید و بدانید در کیلومتر واقعی چه عددی ثبت شده است . به عنوان مثال در خودروهای پژو پرشیا ساخت پیش از سال 91 می توان با استفاده از دستگاه دیاگ کیلومتر واقعی را تشخیص داد .

ظاهر کلی خودرو از وضعیت کارکرد آن خبر می دهد

بررسی ظاهر خودرو

می توانید با بررسی اینکه پدال گاز و غربیلک چقدر سائیدگی دارند و یا اینکه رادیاتور خودرو و رودری در چه وضعیتی هستند ، موارد زیادی را متوجه شوید .
که این موضوع تا حد زیادی به تجربه شما در خرید و فروش خودرو بستگی دارد.

با وجود ارائه راهکارهای فوق پیشنهاد می شود، اگر مایل به خرید خودرو از فروشنده های سطح شهر هستید ، ابتدا آزمون کنید که آیا فروشنده دلال خرید و فروش خودرو است یا اینکه واقعاً مصرف کننده بوده است . همچنین استفاده از کارشناسی خودرو کاملاً منطقی و عقلانی به نظر می رسد.

  علائم کثیف بودن فیلتر بنزین خودرو