بهترین ها را برای شما انتخاب میکنیم

سوالات متداول نرم افزارهای خودرو

چگونه خرید و پرداخت کنیم ؟

پرداخت سفارش در خودروسافت به روش های زیر امکان پذیر است :

پرداخت از طریق شماره حساب ها : در این روش مبلغ سفارش را به شماره حساب های سایت پرداخت کرده و سپس مارا از طریق راههای ارتباطی از انجام پرداخت خود آگاه کرده ، و سفارش شما انجام خواهد شد .
پرداخت بعد از تحویل : شما صورت حساب سفارش خود را بعد از تحویل پکیج خریداری شده از طریق شماره حساب داده شده پرداخت خواهید کرد و بعد از پرداخت عملیات لازم برای نصب نرم افزار مورد نظر از طرف خودروسافت انجام خواهد شد . در مواردی که نیاز باشد رمز عبور به کاربر داده شود این رمز عبور بعد از انجام عملیات پرداخت برای شما ارسال خواهد شد .

 

سفارش چطور ارسال میشود ؟

کلیه سفارشها از طریق سرویسهای ارسال کالا مانند سرویس پست یا سرویسهایی مانند تیپاکس یا باربری و اتوبوسرانی ارسال خواهند شد .

معمولا ارسال سفارش به اکثر نقاط کشور  بین 1 تا ۳ ارسال خواهد شد . در موارد ضروری و فوری سفارش یک روزه به دست مشتری خواهد رسید .

هزینه ارسال به تمام نقاط کشور رایگان بوده ، به جز موارد استثنایی که خریدار موظف است خود هزینه ارسال را به عهده بگیرد .

 

گارانتی کارکرد صحیح نرم افزار و بازگشت وجه چگونه است؟

خودروسافت صحت و کارکرد نرم افزارهایی که ارائه میکند را تضمین میکند. بدین ترتیب اگر شما نرم افزاری از خودروسافت خریداری کرده و با مشکلی مواجه شدید که حل آن از توان تیم پشتیبانی نیز خارج بود و یا نرم افزار ارسال شده خراب بود یا با آنچه که شما سفارش داده اید مغایرت داشت ، کل هزینه پرداختی شما به شما مسترد خواهد شد .

 

چگونه نرم افزارها از راه دور نصب میشوند ؟

نگران نصب نرم افزاهای خریداری شده نباشید . نصب اولیه کلیه نرم افزارهای خریداری شده بر عهده ما بوده و در صورتی که نرم افزاری بدرستی بر روی سیستم شما نصب نشود، کلیه هزینه ها به شما برگشت داده خواهد شد .
نصب و پشتیبانی نرم افزارها توسط نرم افزار TeamViewer انجام شده و این امکان وجود دارد که هر کجای ایران یا جهان که هستید نرم افزار از طریق بستر اینترنت برای شما نصب شود . همچنین پشتیبانی و عیب یابی نرم افزار نیز به همین طریق صورت خواهد گرفت . برای اطلاعات بیشتر در مورد این نرم افزار و همچنین دانلود آن میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید : دانلود نرم افزار TeamViewer
ضمنا کلیه نرم افزارها دارای راهنمای نصب هستند و با یک بار مطالعه متن راهنمای نصب و یا با دیدن ویدئوی طریقه نصب میتوانید براحتی در دفعات بعدی نرم افزارهای خود را بر روی سیستم های مختلف نصب کنید .

 

پشتیبانی نرم افزارها به چه شکل است ؟

پشتیبانی نرم افزارها بصورت آنلاین و با استفاده از نرم افزار Teamviewer انجام میشود .

کسانی که تجربه خدمات گرفتن از طریق این نرم افزار را دارند بخوبی میدانند که پشتیبانی به این روش بسیار سریع و کابردی بوده و میتوان فورا بعد از اعلام مشکل توسط مشتری مشکل را بطور آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری حل کرد .

تنها در بعضی موارد خاص مانند مشکلات سخت افزاری نیاز به مراجعه حضوری مشتری یا ارسال سیستم برای انجام خدمات فیزیکی می باشد .

 

بروزرسانی ها چگونه انجام میشوند ؟

مشتریان و مشترکین ما بروزرسانی نرم افزار خریداری شده را با پرداخت ۵۰% هزینه اولیه دریافت میکنند .
به عنوان مثلا اگر شما نرم افزاری را ۱۰۰ هزار تومان خریداری کرده باشید و بعد از ۶ ماه نیاز به بروزرسانی نرم افزار فوق داشته باشید ، با پرداخت ۵۰ هزارتومان ، پکیج بروزرسانی برای شما ارسال میشود.
و همینطور در آینده نیز اگر به بروزرسانی نیاز داشتید همین هزینه را پرداخت خواهید کرد.
نکته : بروزرسانی بر اساس نیاز شما بوده و اجباری نیست. بدین ترتیب نرم افزارها تا زمانی که شما نیاز به بروزرسانی داشته باشید ، بدون هیچ مشکلی کار خواهند کرد .
بروزرسانی به دو شکل انجام میشود:
۱ – DVD های نرم افزار به طور کامل برای شما ارسال شده و نصب مجدد مورد نیاز است .
۲ – فایل بروزرسانی برای شما ارسال میشود که نیاز به نصب مجدد نرم افزار نبوده و فقط فایل بروزرسانی را نصب میکنید .
نکته : بروز رسانی به روش دوم معولا تنها زمانی مقدور است که فایل مختص بروزرسانی در دسترس ما باشد، در غیر اینصورت و به طور معمول بروزرسانی به روش شماره ۱ انجام میشود .

 

آیا نرم افزارها محدودیت استفاده دارند ؟

خیر !
کلیه نرم افزارها هیچگونه محدودیت استفاده نداشته و تا زمانی که شما شخصا نیاز به بروزرسانی آنها نداشته باشید بدرستی کار میکنند .
برخی نرم افزارها با گذشت تاریخ بروز رسانی آنها با دادن پیغام هایی مرتبط با تاریخ سیستم و بروزرسانی باز نمیشوند . اما کلیه نرم افزارهایی که در خودروسافت ارائه میشوند با اعمال تنظیماتی از این پیام های خطا مبرا بوده و بدون هیچ مشکلی به طور همیشگی کار خواهند کرد .

 

آیا امکان جستجوی خودرو با استفاده از کد VIN یا شماره شاسی یا شماره شناسایی در این نرم افزارها وجود دارد ؟

نرم افزارهای قطعه یابی نوعی کاتالوگ خودرو هستند و علاوه بر امکان جستجو بر اساس کد شناسایی یا کد VIN مشخصات کامل خودروی مورد نظر را نیز همراه با نقشه قطعات به شما ارائه میکنند.
مشخصاتی نظیر نوع موتور ، سال ساخت ، کشور سازنده ، کشور سفارش دهنده ، آپشن ها یا امکانات خودرو و غیره نمونه ای از اطلاعاتی هستند که نرم افزار به شما ارائه میکند . برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید .

 

آیا امکان جستجوی قطعات خودرو با استفاده از پارت نامبر یا شماره فنی وجود دارد ؟

بله !
این امکان جزو کلیدی ترین امکانات نرم افزارهای قطعه یابی خودرو بوده و با وارد کردن پارت نامبر قطعه علاوه بر اطلاعات قطعه نقشه کامل ، محل قرارگیری قطعه همراه با عکس را به شما ارائه میکند. همچنین این امکان را فراهم میکند تا بتوانید از قطعات مورد نظر یه لیست تهیه کرده و آنرا چاپ کنید .
برای اطلاعات بیشتر در مورد پارت نامبر اینجا کلیک کنید .

 

آیا امکان نصب روی چندین کامپیوتر وجود دارد ؟

بله !
شما میتوانید نرم افزارهای خریداری شده را روی هر چند سیستم یا کامپیوتر که میخواهید نصب کنید .

 

آیا نرم افزارها روی ویندوز های ۶۴ بیت یا ویندوزهای ۸ یا ۱۰ نصب میشوند ؟

بله !
برخی از نرم افزارها مانند مایکروکت هیوندا فقط روی سیستمهای ۳۲ بیت قابل نصب هستند اما با نصب یک ویندوز ۳۲ بیت در کنار ویندوز ۶۴ بیت یا استفاده از نرم افزارهای کمکی مانند VMWare که امکان نصب یک ویندوز مجازی روی ویندوز ۶۴ بیت را فراهم میکنند ، امکان نصب و بهره بردن از این نرم افزارهای در سیستم عاملهای ۶۴ بیتی نیز ساده و ممکن است .

همچنین اگر نرم افزاری با ویندوزهای ۸ یا ۱۰ مشکل داشته باشد از همین طریق میتوان نرم افزار مورد نظر را نسب و با تنظیمات مناسب مورد استفاده قرار داد .

توجه داشته باشید که برای استفاده از نرم افزارهای مجازی سازی یا Vmware نیاز به کامپیوتر با سخت افزار متوسط رو به بالا میباشد و در برخی از سیستم های ضعیف این روش بخوبی جواب نخواهد داد .

 

آیا نرم افزارها بر روی سیستم های مک قابل نصب هستند ؟

بله !
با توجه به اینکه بسیاری از این نرم افزارهای نسخه مک نداشته یا نسخه مک آنها در دسترس نیست ، اما با استفاده از روش نصب ویندوز مجازی از طریق نرم افزارهای کمکی مانند VMWare که نسخه مک آنها نیز موجود است میتوان نرم افزارها را بروی سیستم عامل مک نصب کرده و براحتی استفاده کرد.
تجربه چندین بار نصب این نرم افزارها بر روی سیستم عامل مک از طریق همین روش نتیجه خوبی داشته و نرم افزارها بدرستی و به راحتی بر روی لپ تاپ های شرکت اپل اجرا شده و کار کردند.

با توجه به اینکه کامپیوترهای مک معمولا از سخت افزار قوی تر و هماهنگ تر و سیستم عامل بهتری بهره مند هستند ، معمولا روش مجازی سازی برای این دستگاهها بسیار خوبتر از دستگاههای ویندوز نتیجه خواهد داد .

 

آیا این نرم افزارها با سایر برنامه ها مثل برنامه های حسابداری تداخل دارند ؟

خیر !
ساختار نصب و اجرای این نرم افزارها بطور کلی هیچ نوع تداخلی با سایر نرم افزارهای کامپیتوری شما نداشته و تاکنون هیچ موردی مشاهده نشده.
تنها ذکر یک نکته لازم است :
برخی از نرم افزارها در زمان اجرا نیاز دارند تاریخ سیستم شما را کمی به عقب برگردانده تا از پیغامهای مبتنی بر بروز نبودن نرم افزار که مانع از اجرای نرم افزار میشوند جلوگیری شود. البته بعد از مدت زمان مثلا ۶۰ ثانیه و بعد از اینکه نرم افزار باز شد مجددا به طور خودکار تاریخ سیستم شما را به حالت اولیه باز میگردانند .
اما نکته اینجاست که اگر در این مدت زمان ۶۰ ثانیه ، شما نرم افزار را به طور دستی ببندید و مانع از این شوید که تاریخ به حالت اولیه برگردد ، تاریخ سیستم شما در حالت عقب رفته مانده و این اتفاق ممکن است سبب شود برخی نرم افزارها مانند نرم افزارهای حسابداری که به تاریخ روز نیاز دارند دچار مشکل شوند .
پس مشخص است که با استفاده صحیح از این نرم افزارها و توجه به نکات ارائه شده هنگام خرید و همچنین در فایلهای راهنما ، قطعا همچین مشکلاتی رخ نخواهد داد.

 

آیا نرم افزارهای اصلی و اوجینال هستند ؟

خیر !
اکثر این نرم افزارها به غیر از آنهایی که امکان ارائه نسخه های اصلی آنها وجود داشته باشد ، نسخه های کرک شده و کپی شده هستند .اما نکته مهم اینجاست که هیچ تفاوتی از لحاظ کارکرد با نرم افزارهای اورجینالی که لایسنس آنها از شرکت های سازنده نرم افزارها تهیه شده ندارند .

اما چرا نسخه های غیر اصلی استفاده میشوند ؟

مهمترین دلیل ، عدم امکان تهیه نسخه های اصلی بسیاری از این نرم افزارها در کشور ایران بوده و برخی شرکت ها هم فقط به افراد یه مجموعه های داری کد نماینده  لایسنس نرم افزار ارائه میکنند.
دلیل دیگر تفاوت قیمت نسخه اصلی و کپی است.
هزینه نرم افزارهای اصلی در مقایسه با نسخه های کپی بسیار بالاتر بوده استفاده از نسخه های کپی بسیار مقرون به صرفه تر است.
نکته : کلیه نرم افزارهای موجود در آگهی ها و سایتهای دیگر نیز نسخه های غیر اصلی بوده ، زیرا همه این نرم افزارها از منابع یکسانی تهیه میشوند . بنابراین هر گونه ادعایی مبنی بر اصلی بودن نرم افزار توسط سایر فروشندگان ادعای کذب بوده و صرفا جهت گرانتر فروختن نرم افزارها چنین ادعاهایی بیان می شود .

 

آیا این نرم افزارها با نرم افزارهای اورجینال تفاوت دارند ؟

خیر !
هیچ تفاوتی از لحاظ کارکرد بین این نرم افزارها و نرم افزارهای اورجینالی که لایسنس آنها از شرکت های سازنده نرم افزارها تهیه شده وجود ندارد .
این نرم افزارها دقیقا نسخه کرک شده و کپی شده نرم افزارهای اصلی هستند .
تنها تفاوت در این است که نسخه های ارجینال قابلیت آپدیت آنلاین دارند اما نسخه های کپی اکثرا فاقد این امکان هستند .
البته باید توجه داشت که بسیاری از این نرم افزار اخیرا فقط بصورت نسخه آنلاین و با تهیه دانگل مورد استفاده هستند و عملا این نسخه ها فقط برای نمایندگان مجاز فروش لوازم یدکی و تعمیرگاههای مجاز که نماندگی رسمی کمپانی های خارجی باشند قابل تهیه و استفاده بوده و سایر فروشندگان و تعمیرکاران امکان تهیه آنها را ندارند .

 

آیا نرم افزارها شامل تمام خودروهای جهان میشوند ؟ و آیا تمام تولیدات آنها از ابتدا تا آخر را پوشش میدهند ؟

بله !
معمولا این نرم افزار تمام دسته بندی خودروهای جهان را از اولین تولید آنها داخل خود دارند .
دسته بندی معمولا در چارچوب زیر است :
Global
Australia
Canada
Europe
General
Middle East
Asia
USA

البته بعضی نرم افزارها برای مناطقی مثل آمریکا نسخه جداگانه دارند .

به عنوان مثال نرم افزار فورد در دو نسخه آمریکا و اروپا عرضه میشود .

 

آیا خودروهای وارداتی و سفارش ایران در نرم افزارها نمایش داده میشوند ؟

بله !
کلیه خودروهای سفارش داخل با امکان جستجوی شماره شناسایی یا VIN  در این نرم افزارها نمایش داده میشوند .

 

دلیل تفاوت قیمت این نرم افزارها در جاهای مختلف چیست ؟

با توجه به توضیحاتی که قبل تر داده شده ، کلیه فروشندگان این نرم افزارها را از منابع یکسانی تهیه کرده و همه نسخه ها کپی میباشند.
پس بنابراین گرانتر بفروش رساندن این نرم افزار مبنی بر با کیفیت تر بودن یا بهتر بودن آن نیست .
ضمنا بخشی از هزینه ای که از شما دریافت میشود بابت خدماتیست که به شما ارائه میشود .
تفاوت قیمت ها میتواند به خاطر تفاوت خدمات باشد . اما به هر حال سقف قیمتی برای فروش و انجام خدمات وجود دارد.
خودروسافت سعی کرده با توجه به خدمات خوبی که به مشتریان عرضه میکند تعادل را در قیمت گذاری ها حفظ کند .

 

آیا خرید چندین نرم افزار با تخفیف همراه است ؟

بله!

خرید دسته ای از نرم افزارها بصورت پکیج در نظر گرفته شده و با انجام برآورد قیمت هزینه آن تعیین خواهد شد .

در خرید تعدادی نرم افزار قیمت نرم افزارها بطور تک تک محاسبه نخواهد شد . اما قیمت میتواند نسبت به سختی  یا آسانی و زمان نصب و راه اندازی یک نرم افزار و همچنین پشتیبانی آن متغیر باشد