برجستهدیاگ یا عیب یاب خودرومقالاتمقالات تخصصی خودرو

چه دستگاه دیاگی مناسب کار من است ؟

چطور با هزینه کم دستگاه دیاگ مورد نیازمان را تهیه کنیم ؟

پیش گفتار 

به طور کل میتوان گفت قبل از خرید هر وسیله ای بهتر است چندین نکته را مد نظر قرار دهیم .

  • بررسی دقیق نیاز ها
  • تشخصی نیازهای اصلی و فرعی
  • میزان بودجه و هزینه در نظر گرفته شده

با توجه به موارد بالا میتوانید خرید خود را حرفه ای تر انجام داده و بهترین دستگاه ممکن با شرایط خودتان را تهیه کنید . 

تشخیص نیازهای اصلی و فرعی

منظور از تشخیص نیازهای اصلی و فرعی این است که ، در خرید یک وسیله جدید معمولا شما با گزینه هایی مواجه میشوید که امکانات بسیار زیادی دارند و ممکن است این کمی برای شما گیج کننده باشد .

اما با کمی تفکر در مورد نیازهای اصلی خودتان متوجه خواهید که بسیاری از امکاناتی که برخی دستگاه ها دارند ممکن است هرگز مورد استفاده شما قرار نگیرند . 

یک تجربه جالب

به عنوان یک تجربه شخصی ، هرگز فراموش نمیکنم زمانی که برای خرید تلویزیون جدید به نمایندگی فروش لوازم سامسونگ مراجعه کرده بودم . 

دقایق زیادی بود که فروشنده از امکانات بسیار زیاد یکی از تلویزیون ها صحبت میکرد . مثلا تلویزیون مورد نظر امکان شناسایی حرکت دست ها و انجام عملیاتی خاص را داشت . یا مثلا نرم افزارهایی مثل مرورگر اینترنت یا امکان نمایش فیلم های سه بعدی

در آن زمان من غرق در اینهمه امکانات شده بودم و تصمیم گرفتم آن تلویزیون رویایی و پر از امکانات مختلف را بخرم . 

باید به شما بگویم الان که بیش از 6  سال از خرید آن تلویزیون میگذرد من تا به حال به جز شب اول خرید تلویزیون دیگر از آن امکانات استفاده نکردم . 

دلیلش هم کاملا مشخص شد . تلویزیون یک قابلیت اصلی  دارد و تعداد زیادی قابلیت فرعی . کار اصلی آن نمایش تصویر با کیفیت و مطلوب است . 

در این مثال نیاز اصلی من تماشای تصویر با کیفیت و خروجی ها و همچنین ورودی های متنوع و کافی بود .

میتوان گفت سایر امکانات و قابلیت ها نیازهای فرعی من بودند که ممکن بود استفاده کنم و ممکن بود هرگز هم مورد استفاده من قرار نگیرند !

اینکه ما وسیله ای را بخریم که از نظر امکانات تا چند سال آینده هم ما را پشتیبانی کند فکر عاقلانه ایست ، اما همیشه تمامی امکانات موجود روی وسایل ، مثل وسایل الکترونیکی و مکانیکی ، مورد استفاده ما قرار نخواهند گرفت و تنها در هنگام خرید مارا وسوسه میکنند . 

مثالی مرتبط با موضوع خرید دستگاه دیاگ

 اگر شما در زمینه کارشناسی خودرو فعالیت دارید و نیاز به یک دستگاه دیاگ یا عیب یاب خودرو دارید ، احتمالا نیاز شما به دستگاه دیاگ ، صرفا خواندن کدهای خطا و پارامترهای محدودی از خودروست .

اگر این فرض درست باشد شما احتمالا به گزینه های تعریف پارامتر یا امکان آپگرید ECU نیازی پیدا نمیکنید . 

پس در نتیجه یک دستگاه دیاگ معمولی با قیمت پایین که فقط بتواند عملیات گزارش کدهای خطا و نمایش پارامترهای خودرو را برای شما به درستی انجام دهد و کیفیتی مناسبی هم داشته باشد ، برای شما کافیست . 

هیچ دستگاهی بهترین دستگاه نیست و میتوان گفت هر دستگاه دیاگی خصوصیات خاص خود را دارد . نکته مهم اینجاست که شما دقیقا چه نیازهایی دارید و دستگاه مورد نظرتان را بر اساس نیازهای واقعی و اصلی خود انتخاب کنید .

برچسب ها

میلاد جعفری

مهندس نرم افزار . علاقه مند به سئو ، تولید و مدیریت محتوای کاربردی و متمرکز ، خالق برند "سیبک"
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن