بهترین ها را برای شما انتخاب میکنیم

معرفی و راهنمای نرم افزار مایکروکت V6

فهرست مطالب

معرفی و راهنمای استفاده از نرم افزار مایکروکت V6

میتوانید ابتدا ویدئوی معرفی و راهنمای  مایکروکت را در زیر مشاهده کنید . اگر نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید در ادامه توضیحات کاملی بصورت تصویری و متنی برای شما تهیه شده .

مایکروکت V6 اینترفیس جدید نرم افزار مایکروکت – کاتالوگ شماره فنی قطعات

در این راهنما سعی شده علاوه بر معرفی نرم افزار مایکروکت وی سیکس ، تمام بخش های مهم و کلیدی نرم افزار نیز پوشش داده شود .

فهرست مطالب

نرم افزار مایکروکت V6 سیستم فروش حرفه ای لوازم یدکی و کاتالوگ شماره فنی قطعات خودروست و چندین سال است که در بازارهای مختلف جهان از جمله ایران از این نرم افزار جهت سهولت کار و جلوگیری از خطاهای انسانی استفاده میشود .

نسخه V6 نسل جدید نرم افزار مایکروکت است که هم اکنون هم به صورت آنلاین – Microcat Live – و هم بصورت آفلاین – Microcat V6 – قابل استفاده است .

تفاوت اصلی نسخه مایکروکت V6 با مایکروکت نسخه معمولی ( اینترفیس قدیمی )

Microcat V6 Hyundai

مایکروکت معمولی فقط روی ویندوزهای 32 بیتی قابل نصب است ، در صورتی که این محدودیت برای مایکروکت نسخه V6 وجود نداشته و میتوان مایکروکت نسخه V6 را بر روی تمام ویندوزها از جمله ویندوز 10-64 بیتی نصب کرد .

نصب مایکروکت روی ویندوز 64 بیتی

به دلیل قدیمی شدن ساختار نرم افزار مایکروکت معمولی  ( اینترفیس قدیمی ) و پایان پشتیبانی شرکت سازنده ( Infomedia ) از این نسخه در سال 2016 ، از سال 2016 به بعد این نرم افزار دچار مشکلاتی مانند عدم کارکرد صحیح بخش جستجوی شماره فنی ، عدم کارکرد صحیح بخش جستجوی شماره PNC ، مشکل در ارتباط نرم افزار با پایگاه داده و ناقص شدن برخی اطلاعات نظیر پارت نامبر ها یا اطلاعات و مشخصات خودروها و مشکلاتی مشابه شده است و عملا برای کاربری حرفه ای مناسب نیست .

مطلب مرتبط  معرفی وارد کنندگان قطعات هیوندای و کیا

نسخه معمولی ( اینترفیس قدیمی ) تنها برای مواردی که کابر فقط نیاز به ترجمه شماره شاسی یا VIN داشته و میخواهد شماره فنی های اندکی را بصورت دستی از کاتالوگ استخراج کند میتواند کاربردی باشد .

اما در مایکروکت نسخه V6 تمام قابلیت ها از جمله جستجوی شماره فنی و جستجوی عدد PNC به درستی کار میکند و خطای نرم افزار در ارائه شماره فنی قطعات به صفر رسیده است .تنها احتمال خطا در داده هاییست که خود شرکت هیوندای به سازنده نرم افزار ارائه میکند و یا خطایی که از طرف تیم سازنده نرم افزار در داده هایی نظیر شماره فنی ها رخ داده باشد که به مرور زمان نیز خطاها رفع میشوند .

به طور کل برای کابران حرفه ای و شرکت ها یا فروشندگان با حجم فروش بالاتر نسخه V6 پیشنهاد میشود .

از جمله قابلیت های مهم و کلیدی مایکروکت نسخه V6 میتوان به قابلیت New Part یا Part Replace اشاره کرد . این قابلیت با ارائه شماره فنی های جدید و جایگزین شده برای شماره فنی ها یا پارت نامبر های قدیمی از سفارش گذاری اشتباه قطعات و لوازم یدکی خودرو جلوگیری میکند.

برای توضیح بیشتر ، پارت نامبر لوازم یدکی خودروها در مرور زمان تغییراتی میکند که این تغییرات در سیستم های فروش قطعات خودرو مثل مایکروکت اعمال میشود و کاربر از طریق این نرم افزار و گزینه New Part – SS –  از این تغییرات آگاه شده و در سفارش گذاری جدید آن قطعه از شماره جدید منتشر شده استفاده میکند .

راهنمای بخش های مهم و  اصلی نرم افزار مایکروکت V6

ورود به نرم افزار

بعد از ورود به نرم افزار در صفحه زیر گزینه Start را کلیک کنید . ممکن است 1 دقیقه طول بکشد تا برنامه کاملا لود شود . پس لطفا منتظر بمانید .

راهنمای مایکروکت V6

امکان اجرای چند نسخه بصورت همزمان

در مایکروکت V6 این امکان وجود دارد که بتوانید چندین نسخه از برنامه را بصورت همزمان اجرا کرده و روی چندین خودروی مختلف بصورت همزمان کار کنید

multiple tabs

برای اینکار از گزینه New Session در قسمت بالای سمت راست صفحه استفاده کنید

مایکروکت V6 - Microcat V6

شماره شاسی 17 رقمی خودرو ( یا 8 رقم آخر شماره شاسی ) را در بخشی که با خط قرمز مشخص شده وارد کرده یا از شماره شاسی هایی که قبلا وارد کرده اید استفاده کنید . سپس کلید اینتر را بزنید و منتظر شوید تا شماره شاسی وارد شده در سیستم شناسایی شود .

شناسایی شماره شاسی یا VIN

در صورتی که خواستید شماره شاسی وارد شده را به نام کسی ذخیره کنید تا در دفعات بعدی با استفاده از نام شخص مجدد آنرا باز کنید در قیمت پایین یک نام برای مشتری وارد کرده و گزینه Save را بزنید .

مطلب مرتبط  معرفی سرویس مایکروکت آنلاین | Online Microcat

از این طریق میتوانید شماره شاسی های روزانه خود را به اسم افراد برای دسترسی های بعدی ذخیره کنید .

customre-tag

بعد از شناسایی شدن شماره شاسی اطلاعات زیر را خواهید داشت :

آپشن های فابریک خودرو در مایکروکت

طبق تصویر بالا

در قسمت شماره 1 در زبانه – Major Attributes – اطلاعات اصلی خودرو نظیر تایپ بدنه ، حجم موتور ، نوع سوخت و … نمایش داده میشود .

در قسمت شماره 2 در زبانه General اطلاعات کلی خودرو نظیر سال ساخت ، کشور سفارش دهنده ، کد موتور ، کد گیربکس ، نوع رنگ و .. نمایش داده میشود .

در قسمت شماره 3 – Option Codes – آپشن کد های خودرو نمایش داده میشود . این آپشن کدها مجموعه ای از کدهایی هستند که مشخص میکنند چه آپشن هایی بصورت فابریک بر روی خودرو نصب شده است .

انتخاب خودرو بر اساس مدل ( در صورتی که شماره شاسی ماشین موجود نبود )

طبق تصویر زیر در قیمت قرمز رنگ میتوانید خوردوی مورد نظر خود را بر اساس مدل ، سال و منطقه فیلتر کنید .

در قسمت تایپ – Type –  موارد زیر موجود است :

  • Passenger : خودرهای سواری
  • R / V : خودرهای شاسی بلند و وَن ها 
  • Commercial : خودرهای تجاری نظیر اتونبوس ها ، مینی بوس ها و کامیونت ها

طبق تصویر با وارد کردن شماره فنی 10 رقمی و استاندارد قطعه ( OEM ) در بخشی که با رنگ قرمز مشخص شده لیستی از خودروهایی که مشتراکا از این شماره فنی استفاده میکنند ارائه میشود .

جستجوی شماره فنی در مایکروکت

با انتخاب هر مورد و “یکبار کلیک” رو آن جدول زیر نمایان و با “یک بار کلیک” روی هر مورد از جدول زیر باکس مشخصات قطعه باز شده که حاوی پارت نامبر یا شماره فنی قطعه نیز هست .

Microct Part Search

با “دوبار کلیک” روی موارد موجود در جدول به صفحه نقشه انفجاری قطعات وارد خواهید شد .

نقشه انفجاری قطعات مایکروکت هیوندای

قطعات جایگزین یا نیوپارت – Search Supersession (SS) – New Part Replace

در نرم افزار مایکروکت V6 قطعاتی که شماره فنی آنها بروز شده و یا تغییر کرده و باید در سفارش گذاری ها شماره جدید جایگزین شماره قبلی شود به صورت SS در جلوی شماره فنی نمایش داده میشود .

طبق تصویر زیر گزینه SS در لیست نتیجه جستجوی شماره فنی و یا در بخش تصویر قطعات ( نمایش انفجاری ) وجود دارد که با کلیک روی گزینه SS شماره فنی جدید نمایان میشود .

شماره فنی جایگزین یا ریپلیس - microcat New part Replace

طبق توضیح قبلی با کلیک بر روی گزینه ” SS ” لیست تغییرات شماره فنی نمایش داده میشود

search supersession

PNC یک شناسه عددیست که به شما کمک میکند حتی بدون دانستن نام یک قطعه آنرا پیدا کرده و سفارش گذاری کنید.

در نرم افزار مایکروکت در کنار هر قطعه یک عدد 5 یا 6 رقمی وجود دارد که PNC نامیده میشود .

میتوانید با به یاد سپاری عدد PNC هر قطعه یا ثبت آن در نرم افزار حسابداری خود ، آنرا براحتی با وارد کردن شماره PNC آن قطعه در همان بخش جستجوی شماره فنی ، قطعه مورد نظر خود را سریعا پیدا کرده و شماره فنی آنرا بدست آورید .

مطلب مرتبط  راهنمای نرم افزار مایکروکت قدیمی

توجه داشته باشید PNC در هر مرحله ای قابل جستجو است . اگر ماشین خاصی را از طریق VIN یا بصورت دستی انتخاب کرده باشید ، جستجوی PNC به آن خودرو محدود میشود . اما اگر در مراحل ابتدایی هیچ خودرویی انتخاب نکنید ، جستجو در تمام خودروهای موجود در بانک اطلاعاتی نرم افزار مایکروکت صورت خواهد گرفت .

جستجوی PNC - PNC Search

ضمنا میتوانید چند PNC را به صورت همزمان جستجو کنید و نتیجه به صورت لیست نمایش داده میشود .

PNC ها باید با یک فاصله بینشان وارد شوند مانند شکل زیر :

جستجوی پی ان سی

اگر خواستید قطعه ای را با نام آن جستجو کنید ( نام انگلیسی قطعه ) در همان بخش جستجوی شماره فنی کافیست که قسمتی را که با رنگ قرمز مشخص شده به ” Description ” تغییر داده و نام قطعه را در قسمت جستجو وارد کرده و کلید اینتر را بزنید .

جستجوی قطعه از طریق نام - Description Search

یادداشت گذاری روی خودرو

در مایکروکت V6 امکانی وجود دارد که میتوانید با استفاده از آن یک یادداشت روی ماشین خاصی ثبت کنید . بدین صورت در دفعات بعدی که خودروی مورد نظر در سیستم باز شود یادداشت نیز همراه آن هست .

این یادداشت میتواند حاوی اطلاعاتی باشد جهت یادآوری موضوعی در آینده یا یادآوری آن موضوع به سایر همکاران .

به عنوان مثال میتوانید اشاره کنید که خودروی مورد نظر در تاریخ خاصی با شرح وضعیت مشخصی به فروشگاه یا تعمیرگاه مراجعه کرده و قطعات خاصی از آن تعویض شده .

برای استفاده از این امکان بعد از باز کردن خودرو توسط شماره شاسی یا VIN طبق تصویر زیر گزینه افزودن متن را کلیک کرده و متن خود را در قسمت زرد رنگ وارد کنید و سپس گزینه Save را بزنید .

car-note

یادداشت گذاری روی قطعات

مشابه امکان یادداشت گذاری روی خودروها این امکان برای یادداشت گذاری روی قطعات و دسته های قطعات نیز وجود دارد . کافیست مثل تصویر زیر گزینه افزودن یادداشت را بزنید و یادداشت گذاری کنید .

این یادداشت در دفعات بعدی مراجعه به آن قطعه و تا زمانی که آنرا حذف کنید باقی خواهد ماند .

part-note

تهیه لیست سفارش

برای تهیه لیست سفارش در نرم افزار مایکروکت V6 طبق تصویر زیر میتوانید قطعات را تک تک با تعداد مورد نظر به لیست اضافه کرده یا از داخل لیست جستجو با تیک زدن قطعات مورد نیاز آنها را به لیست سفارش اضافه کنید

تهیه لیست سفارش در مایکروکت V6

بعد از اضافه شدن قطعات به لیست سفارش وارد قسمت ” Orders ” شوید تا بتوانید لیست خود را چاپ کنید .

برای چاپ کردن لیست سفارش طبق تصویر زیر گزینه ” Print ” را کلیک کنید .

order-list-3

لیست نهایی به شکل زیر خواهد بود

Microcat V6 Order List

در صورت نیاز به نرم افزار مایکروکت میتوانید از طریق لینک های زیر آن را از بخش فروشگاه تهیه کنید

یک دیدگاه برای “راهنمای نرم افزار مایکروکت V6”

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.