مقالات تخصصی خودرومقالات عمومی خودرو

سیستم ترمز AEB چیست؟‌

سیستم ترمز AEB یا ترمز اضطراری خودکار غیر‌ارادی چیست و چگونه کار میکند ؟

سیستم ترمز AEB چیست؟‌

ترمز AEB  سیستم ترمز AEB چیست؟‌ 6 fiesta emergency brake detail 0

تصادفات اصطلاحا «سر به پشت» عمدتا در شرایط ترافیکی متراکم در داخل شهر یا اتوبان‌ها رخ می‌دهند. شدت این نوع تصادف زمانی بیشتر می‌شود که هر دو خودرو با فاصله‌ای بسیار نزدیک و سرعت زیاد حرکت کنند یا راننده تعقیب‌کننده در کم کردن سرعت پیش از برخورد ناکام بماند. این نوع تصادف زمانی حتی جدی‌تر هم خواهد شد که یک خودرو عابر پیاده‌ای را ندیده و به وی برخورد کند. در همه این حالات، فناوری AEB می‌تواند خطر را کاهش دهد.

این سیستم یعنی AEB یا همان ( ترمز اضطراری خودکار غیر‌ارادی ) برای پیشگیری از این گونه تصادفات در نظر گرفته شده‌اند که موجب کاهش خطر مرگ و نقص عضو در تمامی این سناریو‌ها می‌شوند.

به عنوان نمونه , Active City Stop از شرکت فورد ، Forward Emergency Braking شرکت نیسان و نیز سیستم City Safety شرکت ولوو از جمله سیستم‌های AEB هستند که هم‌اکنون توسط این شرکت‌ها برای خودروها ارائه می‌شوند.

درست مانند جدیدترین سیستم‌های انطباق‌پذیر کنترل سرعت ( ACC ) ( کروز کنترل )، سیستم‌های AEB نیز از طریق حسگر‌های رادار ( و بعضا لیزر ) کار می‌کنند که سطح پیش رو را برای تشخیص موانع احتمالی اسکن می‌کنند. در واقع هر دو سیستم ACC و AEB معمولا از حسگرهای مشابهی استفاده می‌کنند؛ البته برخی سیستم‌های AEB از یک دوربین برای تشخیص عابرین پیاده در کنار مسیر خودرو نیز بهره می‌گیرند.

برچسب ها

میلاد جعفری

مهندس نرم افزار . علاقه مند به سئو ، تولید و مدیریت محتوای کاربردی و متمرکز ، خالق برند "سیبک"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Brands:
بستن
بستن